شرکت امرن Omron در ارتقاء سلامت و بهداشت دارای سابقه ای دیرینه است و پیوسته کیفیت محصولات خود را با استفاده از تکنولوژی و طراحی کشور ژاپن به روز کرده و برای عموم مردم و افراد حرفه ای ارائه می دهد. شرکت امرن Omron مفتخر است که برترین و پرفروشترین فشار سنجها در جهان را برای ارتقاء سلامت ارائه می دهد.

 

 فشار سنج امرن / سنجش فشار خون امرن - رتبه اول در جهان

 

 

در این مقاله با سیستمها و تکنولوژیهای نوین بکار رفته در دستگاههای سنجش فشار خون امرن آشنا می شوید :

 

 

 

تکنولوژی اینتلی-سنس Intellisense چیست؟ 

omron intellisense

 

حسگر هوشمند Intellisense برای بررسی و کنترل بهتر فشار خون بکار می رود تا اطمینان کامل از نتیجه صحیح اندازه گیری فشار خون حاصل گردد.

تمامی فشارسنجهای اتوماتیک امرن Omron ( شامل تمامی مدلهای اتوماتیک فشارسنج بازوئی و یا فشارسنج مچی ) به این تکنولوژی مجهز شده اند تا اندازه گیری میزان فشار خون بصورت دقیق ، راحت و سریع انجام پذیرد.

 

 

سیستم کنترل دوبل Dual Check چیست؟

 

 omron dual check

 

این سیستم یکی از خصایص نوین تکنولوژی Intellisense می باشد و بصورت ابتکاری توسط شرکت امرن Omron ابداع گردیده است. این سیستم هرنوع شک و تردیدی در خصوص عدم سنجش صحیح را از بین برده و به مصرف کننده اطمینان می دهد که بکمک دو حسگر ، فشار خون اندازه گیری شده 100% صحیح می باشد.

مادامیکه سنسور اول وظیفه اندازه گیری را برعهده دارد ، سنسور دوم صحت آنرا کنترل می نماید. این سیستم در برخی مدلهای فشار سنج امرون ( مانند فشارسنج Omron M6 ) وجود دارد.

 

سیستم کنترل بستن صحیح کاف Cuff wrapping guide چیست؟

omron cuff wrapping guide indicator

 

این سیستم صحت وضعیت بسته شدن کاف را کنترل کرده و در صورتی که کاف بطور دقیق و محکم در محل مناسب بسته شده باشد ، علامت مربوطه بر روی صفحه نمایش دیجیتال دستگاه فشار سنج نمایان می گردد. 

این سیستم بر روی برخی مدلهای سنجش فشار خون امرن ( مانند Omron M3 , Omron M6 ) وجود دارد.

 

عبارت Bi Link بر روی برخی از انواع فشارسنج امرن چیست؟

omron bi link

 

 

این عبارت نشان دهنده قابلیت برقراری ارتباط دستگاه سنجش فشار خون Omron با رایانه و یا چاپگر از طریق پورت مربوطه و نرم افزار OMRON Health Management Software می باشد. برخی از مدلهای فشار سنج امرن ( مانند Omron M10 , iQ142 ) این قابلیت را دارا می باشند.

 

 

کاف فنری کامفورت Comfort Cuff چیست؟

omron comfort cuff

 

 

کاف فنری یا کامفورت نسل جدید کاف های امرن است که در برخی دستگاههای فشار سنج امرن ( مانند Omron M6 , M7 , M10 , I-C10) قابل استفاده می باشد. این کاف به گونه ایست که 96% مصرف کنندگان قادر به استفاده از آن خواهند بود. سایز این کف برای دوربازو از 22 تا 42 سانتیمتر مناسب بوده و بستن آن بسیار آسان است.

 

قابلیت محاسبه مقادیر میانگین Averaging چه کاربردی دارد؟

omron averaging

دستگاه های سنجش فشار خون امرن که قابلیت محاسبه مقادیر میانگین را دارند ، می توانند بسته به نوع و مدل ، به طرق مختلف از روی داده های اندازه گیری شده ، مقادیر میانگین فشار خون را محاسبه و ارائه نمایند. بطور مثال برخی از مدلها می توانند میانگین سه داده ی آخر را محاسبه نمایند و برخی مدلهای پیشرفته تر ، روشهای متعدد و مختلفی ( نظیر میانگین صبح و عصر و ... ) را دارا می باشند.

 

 

تشخیص ضربان نامنظم توسط دستگاه سنجش فشار خون چه فایده ای دارد؟

 

omron irregular heart beat indicator

 

برخی از دستگاههای فشار سنج امرن مجهز به تکنولوژی تشخیص ضربان نامنظم قلب می باشند. چنانچه ضربان نامنظم باشد علامت مخصوص آن روی صفحه نمایش روشن شده و تنها نتایج قابل اعتماد قابل رویت خواهد بود.

 

 

 

علامت SpotArm چیست؟

 Omron SpotArm blood pressure

علامت اسپات آرم SpotArm نشانه طراحی منحصر به فردی است که شرکت امرن در مدلهای Omron i-Q132 , i-Q142 انجام داده است. این دستگاه کاف جداگانه نداشته و در واقع دست شخص داخل محفظه تعبیه شده بر روی خود دستگاه قرارداده می شود. کاربری این دستگاه حقیقتا راحت بوده و فشار خون را بصورت کاملا اتوماتیک و خودکار اندازه گیری می نماید. با این دستگاهها می توان بدون داشتن نگرانی درمورد کاف ، فشار خون را بصورت دقیق و قابل اطمینان اندازه گیری نمود. براحتی دست خود را درون دستگاه SpotArm امرن نموده و دستگاه را روشن کرده کلید Start را بزنید. آنچه که قبلا باید توسط شما انجام می شد ( قراردادن کاف بر روی بازو و بستن آن بطور صحیح ) اکنون بصورت خودکار انجام شده است ! چند لحظه بعد فشار خون و ضربان نبض با اعداد درشت بر روی صفحه دستگاه فشار سنج omron اسپات آرم نمایش داده می شود.

 پایش و سنجش فشار خون امرن

 

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر ، مطالب مرتبط ( آشنایی با فشار خون ، آشنایی با تجهیزات پزشکی امرن OMRON ) را مطالعه فرموده و یا با بخش فروش امرن پزشکی  Omron Health Care فروشگاه امرن الکتریک (تلفن مستقیم 33905353 , همراه 09350633722) تماس حاصل فرمایید.

شایان ذکر است فروشگاه امرن الکتریک نمایندگی رسمی امرن اتوماسیون را نیز عهده دار می باشد.

 

لینک مستقیم محصولات امرن پزشکی Omron Healthcare
لینک مستقیم محصولات امرن اتوماسیون Omron Automation

 

فروشگاه امرن الکتریک نماینده رسمی  امرن  OMRON (ژاپن) ، فونیکس کنتاکت Phoenix contact (آلمان) ، ریتال Rittal (آلمان) ، فوجی الکتریک Fuji Electric (ژاپن) ، بونگشین Bongshin (کره) ،

اسیت Esit (ترکیه) ، میکروسونیک Microsonic (آلمان) ، دوپکه Doepke (آلمان) و پپر اند فوکس Pepperl + Fuchs (آلمان) در ایران


وبلاگ تبلیغاتی امرن الکتریک

وبلاگ امرن الکتریک در بلاگفا

www.omron-electric.ir

 

 

نماینده رسمی امرن پزشکی  Omron Health Care ژاپن در ایران

نماینده رسمی امرن OMRON ژاپن در ایران