شرکت نورآرا Nourara به کاربران و مشتریان خود هشدار داد تا اطلاع ثانوی و ارائه نسخه جدید جاوا Java ، حتما این افزونه را در مرورگر اینترنت خود غیر فعال نمایند. شایان ذکر است حذف این پلاگین در اجرای سیستم مکانیزه اطلاعات مدیریت سامان تحت وب هیچگونه اختلالی ایجاد نخواهدکرد.

پلتفرم جاوا java

هماهنگونه که مستحضرید دولت آمریکا در اقدامی کم‌سابقه روز جمعه 11 ژانویه به کاربران کامپیوتر هشدار داد که برای جلوگیری از سوءاستفاده هکرها و نویسندگان بدافزار این نرم‌افزار را غیرفعال کنند.

این نگرانی وجود دارد که این ضعف امنیتی در جاوای 7 امکان نصب شدن غیرمجاز بدافزارهایی بر روی کامپیوترها را بدهد که اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند و برای سرقت هویت به کار روند. همچنین این خطر قوی وجود دارد که کامپیوترهای آلوده شده به عنوانی بخشی از یک "بات‌نت" گسترده‌تر - یک شبکه از ماشین‌های "زومبی"- برای انجام حملات "محرومیت از سرویس" (DoS) به شبکه‌ها و وب‌سایت‌های اینترنتی به کار روند.

شرکت اوراکل oracle

گرچه شرکت اوراکل سازنده جاوا Java اعلام کرده به زودی برنامه‌ای برای رفع این مشکل امنیتی منتشر خواهد کرد. این شرکت که پس از خرید کامل سهام و تصاحب شرکت بزرگ تکنولوژی سان میکروسیستم در سال 2009 ، مالک جاوا محسوب می‌شود ، زمان‌ دقیق انتشار این برنامه اصلاحی را اعلام نکرده است ، اما انتظار می‌رود این برنامه در هفته آینده در دسترس قرار گیرد.

سان میکرو سیستم

به گفته اوراکل بیش از 850 میلیون کامپیوتر در سراسر جهان از پلتفرم Java جاوا   استفاده می‌کنند و این کامپیوترها در صورت غیرفعال نکردن یا برنداشتن فوری این برنامه ممکن است در معرض خطر قرار گیرند.

با وجود اینکه این خطا در جاوای 7 یافت شده است، اما اوراکل در بیانیه‌ای در سایت وابسته‌اش CNET اعلام کرد این خطا در نسخه‌های قدیمی‌تری این نرم‌افزار وجود ندارد.

سخنگوی اوراکل اعلام کرد: " اوراکل از خطای نرم‌افزار جاوای تلفیق‌شده با جستجوگرهای وب آگاه است. این خطا منحصر به جاوای 7 می‌شود. این خطا در نسخه‌های دیگر جاوا وجود ندارد، و بر اپلیکیشن‌های جاوا که به طور مستقیم نصب شده‌اند یا روی سرورها، کامپیوترهای رومیزی، لپ‌تاپ‌ها و سایر وسائل کار می‌کنند، نیز تاثیری ندارد."

 منبع : خبرنامه شرکت نورآرا Nourara