پنجمین دوره از سلسله همایش های سالانه Hacker Halted با شعار معمای نا امنی را حل کنید در شهر میامی ایالات کالیفرنیا ایالات متحده برگزار شد.

همایش هکرها
 
این همایش که از روز 25 اکتبر ( 4 آبان) کار خود را آغاز کرد در روز اول شاهد برگزار سخنرانی های کلیدی بوده است. سخنرانی های از طرف Eric Lopez، دبیر همایش و Jay Bavisi که ضمن ارائه گزارشی از روند برگزار همایش به چالش های پیش رو در عصر پسا پی سی پرداخته اند.
 
عصر پسا پی سی، به واقع عصری است که با ظهور گسترده ابزارهای همراه مثل تبلت ها و موبایل ها کاربری پی سی ها به شدت کاهش یافته و همزمان معضلات امنیتی جدیدی گریبان کاربران را گرفته است.
 
اما در کنار برگزاری میزگرد ها و پانل هایی که در این همایش برگزار شد شاید چهره خبر ساز این دروه برگزاری یکی از محققان امنیت سایبری مجارستان باشد او کسی نیست جز زولتان بلاز. براساس اخباری که منتشر شده است وی نوعی بدافزار را تولید کرده است که در قالب افزونه ای برای مرورگر ها روی رایانه قربانی نصب می شود و اقدامات مخرب بسیار پیچیده ای صورت می دهد. 

این بد افزار می تواند در قالب افزونه ای برای کلیه مرورگرها به جز اینترنت اکسپلورر به فعالیت مخرب خود ادامه دهد. 

این بد افزار که مهمترین ویژگی آن کنترل از راه دور است می تواند به راحتی فایل های کوکی، کلمات عبور، فایلهای اجرایی جاوا، فایل های آپلود شده و دانلود شده و بسیاری از فعالیت های مخرب دیگر را صورت دهد. این بدافزار به راحتی می تواند بسیاری از پروتوکل های امنیتی نظیر https را دور بزند و حتی از سد پروکسی سرورها نیز عبور کند به عبارتی می توان گفت که هیچ مانعی جلودار فعالیت های مخرب این بد افزار نیست.

بررسی بدافزارهای کامپیوتری