آقای تیم دروست Tim Derosett یکی از مدیران ارشد بخش رباتیک شرکت ژاپنی یاسکاوا Yaskawa  در یکی از مقالات خود می گوید : اخیرا داشتم خودم را برای یک معرفی (Presentation) آماده می کردم که تصمیم گرفتم آماده کردن کلیشه ای را کنار بگذارم و یک مرور مختصر از قابلیت های جهانی یاسکاوا Yaskawa ژاپن را ارائه دهم. در حین این جریان ، به هفت نکته جالب در مورد یاسکاوا Yaskawa بر خورد کردم که ممکن است مردم آنها را ندانند :

 

 

yaskawa logo 

1-  شرکت یاسکاوا Yaskawa در سال 1915 توسط آقای کیچیارو یاسوکاوا Keiichiro Yasukawa  در جنوب ژاپن تاسیس شد. در ابتدا ، شرکت یاسکاوا Yaskawa موتورهای الکتریکی بزرگ را برای صنعت معدن و ذغال سنگ تولید می کرد.

2-  در حالیکه امروزه واژه مکاترونیک یک عبارت شناخته شده و متداول و همه گیر می باشد، پیدایش آن به سال 1969 بر می گردد، هنگامیکه آقای تتسورو موری Tetsuro Mori ( یکی از مهندسان ارشد در یاسکاوا Yaskawa ) برای اولین بار به منظور ترکیب مکانیک و الکترونیک از آن استفاده کرد.

3-  یاسکاوا Yaskawa بالغ بر چهارده هزار نفر کارمند در 25 کشور دنیا دارد. بخش های مختلف شرکت یاسکاوا Yaskawaشامل رباتیک ، درایوهای اینورتر و حرکت (Motion) ، مهندسی سیستم و تکنولوژی اطلاعات می باشد.

 yaskawa dealers world wide

 

4- بیش از سیصدهزار روبات یاسکاوا Yaskawa ، ده میلیون سرو یاسکاوا و بالغ بر هجده میلیون اینورتر یاسکاوا در سراسر دنیا نصب شده است.

 yaskawa products

 

5-  به دنبال تولید موفقیت آمیز روبات ها ، سروها و اینورترهای قدرتمند ، ما همچنین محصولاتی برای درمان فیزیکی و تحرک شخصی تولید می کنیم . این محصولات شامل سیستم  TEM LX2  و تجهیز کمکی مچ پا می باشد. در سپتامبر سال 2013یاسکاوا Yaskawa روی تکنولوژی Argo Medical سرمایه گذاری کرده که تجهیز Rewalk  را تولید می کند .

 

yaskawa rewalk

 

6-  توسعه پایدار و انرژی های جایگزین برای آینده بشریت بسیار مهم می باشد و ما در شرکت یاسکاوا Yaskawa سرمایه گذاری وسیعی روی تکنولوژی بادی و خورشیدی می کنیم که در راستای کمک به چالش جهانی انرژی می باشد.

 

 

yaskawa enewin wind tech

محصولات برجسته ما شامل دستگاه تولید کننده برق توسط انرژی بادی در مقیاس بزرگ برای کاربردهای تجاری ، سیستم های تولید برق توسط انرژی آب و باد در مقیاس های کوچک برای استفاده در اماکن مسکونی - تجاری و سیستم های تهویه قدرت برای انرژی تولید شده فتو ولتایک با ظرفیت از 4.5 کیلو وات تا 100 کیلو وات می باشد.

همچنین در ماه ژولای 2014 ، یاسکاوا شرکت  Solectria Renewables  را خریداری کرد. این شرکت مستقر در آمریکا پیشرو در زمینه تولید اینورترهای فتو ولتاییک می باشد.

 

 

yaskawa solectria

 

 

 

 

7-  شرکت ژاپنی یاسکاوا Yaskawa همچنین دارای تکنولوژی پیشرو در زمینه تولید موتورهای الکتریکی و جایگاه های شارژ برای اتومبیل های الکتریکی بوده و تولیدات این شرکت در سراسر دنیا مورد استفاده کاربران می باشد.

 yaskawa products

( مرجع : سایت موتومن-یاسکاوا ژاپن / سایت امرن الکتریک www.Omron-electric.ir )

فروشگاه امرن الکتریک نماینده رسمی  امرن  OMRON (ژاپن) ، فونیکس کنتاکت Phoenix contact (آلمان) ، ریتال Rittal (آلمان) ، فوجی الکتریک Fuji Electric (ژاپن) ، بونگشین Bongshin (کره) ، اسیت Esit (ترکیه) ، میکروسونیک Microsonic (آلمان) ، دوپکه Doepke (آلمان) و پپر اند فوکس Pepperl + Fuchs (آلمان) در ایران


وبلاگ تبلیغاتی امرن الکتریک

وبلاگ امرن الکتریک در بلاگفا


توسط محمدرضا نورآرا