روبات جوشکاری جدید یاسکاوا با قابلیت های ویژه New MA3120 Welding Robot

 

ربات جوشکاری Yaskawa motoman MA3120 مجهز به یک بازوی  بسیار بلند می باشد که نیاز به مسیرها را کاهش می دهد. این بازو طولانی ترین بازویی است که تا امروز برای یک روبات جوشکاری طراحی شده است.

ربات Yaskawa motoman MA3120 قابل استقرار بر روی سطح  و هم چنین قابل نصب بر روی دیوار و یا سقف بوده و برای طرح بندی ربات های چند کاره ایده آل می باشد. ربات MA3120 با توجه به مدل قبلی MA3100 با تحمل وزن مضاعف،  بازوی بلندتر و مچ طراحی شده مخصوص جوشکاری بهبود و توسعه یافته است.
 روبات یاسکاوا

ربات MA3120 دارای تحمل وزن 6 کیلو گرم و طول بازوی افقی 3121  میلی متر  می باشد. وایرینگ یکپارچه که از داخل بازوها انجام شده است باعث شده که اولا از تداخل کابل جلوگیری شود ، ثانیا برنامه نویسی ساده گشته و نهایتا حجم کابل کشی کاهش چشمگیری پیدا کند. این ربات جوشکاری جدید یاسکاوا دارای ظرفیت بیشتر تحمل وزن بوده و با توجه به مچ  مخصوصی که دارد عمل جوشکاری را بسیار راحت تر انجام می دهد.

تجهیزات جوشکاری (شلنگ گاز و سیگنال فیدر) می توانند از طریق پایه ربات متصل شوند و فیدر سیم به منظور کاهش طول مشعل به بازوی بالایی نصب می شود. ربات جدید MA3120 کاملا جهت استفاده در سامانه جوشکاری در مقیاس بزرگ و همچنین کاربردهایی که نیاز به کار در نقاط تنگ دارند یا کاربردهایی که ممکن است وسایل جانبی در آنها تداخل ایجاد کند مناسب می باشد.

 

 روبات یاسکاوا

 

ربات MA3120 از کنترلر Motoman DX200 یاسکاوا استفاده می کند که مجهز به  تکنولوژی کنترل چند گانه ربات بوده که وظایف چند گانه را به راحتی انجام می دهد و می تواند تا 8 ربات (72 محور) را کنترل کند.

ورودی خروجی های گسترده آن، صفحه نمایش PLC و    HMI، پورت ارتباطی سرعت بالای ethernet و 4096 ورودی خروجی و یک ویرایشگر گرافیکی Ladder می توانند یک سیستم کنترل مطلوب و بی نظیر را ارائه دهند. کنترلر DX200 به منظور بهبود ظرفیت فرایند، کاهش مصرف انرژی و بهبود نگهداری و ایمنی طراحی شده است. یک واحد ایمنی عملکرد پیشرفته (FSU) منطقه قابل اطمینان و ابزار نمایش موقعیت را ارائه می دهد. این واحد می تواند هزینه های نگهداری سخت افزار را کاهش دهد و هم چنین می تواند قابلیتهای جدیدی مثل انجام وظایف مشترک را ارائه دهد. این واحد مطابق با استاندارد ANSI/RIA R15.06-2012 و هم چنین ISO و استاندارد ایمنی CSA می باشد.

شرکت یاسکاوا ، ربات های خود را با نام Motoman تولید می کند که در کنار برندهای ABB ، Kuka ، Fanuc و Mitsubishi Electric بهترین ربات های صنعتی جهان می باشند .

ربات یاسکاوا

 

فروشگاه امرن الکتریک نماینده رسمی  امرن  OMRON (ژاپن) ، فونیکس کنتاکت Phoenix contact (آلمان) ، ریتال Rittal (آلمان) ، فوجی الکتریک Fuji Electric (ژاپن) ، یاسکاوا Yaskawa (ژاپن)، بونگشین Bongshin (کره) ، اسیت Esit (ترکیه) ، میکروسونیک Microsonic (آلمان) ، دوپکه Doepke (آلمان) و پپر اند فوکس Pepperl + Fuchs (آلمان) در ایران

 

 

 

 

 

 

 

وبلاگ تبلیغاتی امرن الکتریک

 

 

 

 وبلاگ امرن الکتریک در بلاگفا

 

 

 

 www.omron-electric.ir