شرکت امرن ژاپن OMRON از برنده شدن ربات خود در نمایشگاه CEATEC ژاپن خبر داد : جایزه ویژه  برای ربات پینگ پنگ باز امرن Omron Table Tennis Rallying Robot

 

روبات امرون

 

ربات پینگ پنگ باز امرن OMRON جایزه Grand Prix در بخش نو آوری نمایشگاه CEATEC 2014 ژاپن را کسب کرده است. این جایزه توسط روزنامه نگاران و خبرنگاران آمریکایی در نمایشگاه CEATEC انتخاب شده است. نمایشگاه CEATEC ژاپن، بزرگترین نمایشگاه در زمینه آخرین دستاوردهای تکنولوژی و آی تی IT در آسیا می باشد. این جایزه به مواردی تعلق می گیرد که از نظر تکنولوژیهای نوآورانه و نفوذ در بازار ایالات متحده آمریکا برجسته باشند و توسط هیاتی از داوران مستقل و بی طرف بررسی می شوند.

 

روبات امرون

 

صنعت روباتیک پیوندی ناگسستنی از تخیل و  فن آوریهای پیشرفته دارد. این صنعت در حال حاضر بسیار گسترده شده و مرزهای باور را درنوردیده است.  اتومبیل های بدون راننده گوگل نمونه بارزی بر این مدعاست . پیش بینی می شود در سال 2016 رباتیک به یک صنعت میلیارد دلاری تبدیل شود.

شرکت امرن ، که از دیرباز پیشرو و رهبری برجسته در زمینه اتوماسیون صنعتی و ماشین آلات صنعتی می باشد در حال توسعه تکنولوژی نسل جدید ربات ها می باشد . در حال حاضر ، روبات های صنعتی به طور کلی برای انجام کارهای ثابت و کارهایی که تکرار میشوند ساخته می شوند . روبات پینگ پنگ امرن یک آزمایش ذهنی می باشد: آیا ممکن خواهد بود که روبات ها را به نحوی توسعه داد که بتوانند کارهای مختلفی را در یک محیط در حال تغییر انجام دهند؟

صنعت روباتیک امرن

 

 

یک روباتی که بتواند با شرایط وفق پیدا کند در واقع می تواند کار شش یا هفت روبات عادی را انجام دهد. ساختن چنین روباتی، نیاز به پیشرفت هایی در پردازش ، سنجش و مکانیک دارد. برای ساختن ربات پینگ پنگ خود ، شرکت امرن تکنولوژی را با ترکیبی از رشته های مختلف به کار بسته است. این یک کار درحال پیشرفت است و امرن omron باور دارد شروعی قدرتمند و مناسب داشته است و هم چنین به طور چشمگیری از یک راه هوشمندانه به منظور نشان دادن دستاوردهای خود استفاده کرده است.

روبات امرون

 

 

نمایشگاه CEATEC 2014 ژاپن یکی از محبوب ترین نمایشگاه ها در زمینه تکنولوژی و IT  است. شرکت امرن راهی را انتخاب کرده  که مردم را به توقف ، گوش کردن و تفکر درباره پیشرفت های تکنولوژیکی که ممکن است در آینده ای نه چندان دور تجربه کنند وادار نماید.


صنعت روباتیک امرن

 

امرن خاطر نشان می کند : ما این روبات پینگ پنگ باز را با هدف نمایش ساختیم، بنابراین بازدیدکنندگان می توانستند ثمره و نتایج تلاش ما در این تکامل تکنولوژیک که روی ساختار روابط جدید بین انسان و ماشین هدف گزاری شده است ببینند. ربات ما برای مسابقات طولانی در مقابل انسان طراحی شده است. به همین منظور، ربات مسیر و سرعت توپ را بر اساس اطلاعات بدست آمده از حرکات فیزیکی حریف و هم چنین موقعیت توپ پیش بینی می کند و توپ را به یک نقطه با سرعتی که حریف بتواند به آسانی آنرا برگرداند ارسال می کند.

صنعت روباتیک امرن

ریچارد لای ، یکی از اعضای هیئت داوران می گوید : این چهارمین سال شرکت من در CEATEC ژاپن است، اما هرگز  تصور  بازی پینگ پنگ در این نمایشگاه را هم نداشتم ، چه رسد به بازی در مقابل یک ربات!

دو روز پیش،  لذت بازی با ربات پینگ پنگ OMRON  را تجربه کردم ، در حالی که من در ابتدا از  ابعاد بزرگ آن متعجب بودم ،  به سرعت احساس بازی کردن مقابل یک انسان واقعی به من دست داد !

 

 

 

این ربات احساس واقعی بودن به انسان می دهد ، به این معنا که واکنش و عکس العملهایش  بسیار بسیار شبیه به یک بازیکن  ​​انسان است. من حتی از اینکه نتیجه بازی را به روبات امرن واگذار کردم ناراحت نیستم ! چون این یک تجربه جذاب و تکرار نشدنی بود.

 

صنعت روباتیک امرن

 

 

 

فروشگاه امرن الکتریک نماینده رسمی  امرن  OMRON (ژاپن) ، فونیکس کنتاکت Phoenix contact (آلمان) ، ریتال Rittal (آلمان) ، فوجی الکتریک Fuji Electric (ژاپن) ، بونگشین Bongshin (کره) ، اسیت Esit (ترکیه) ، میکروسونیک Microsonic (آلمان) ، دوپکه Doepke (آلمان) و پپر اند فوکس Pepperl + Fuchs (آلمان) در ایران

 

 

 

وبلاگ تبلیغاتی امرن الکتریک

 

 وبلاگ امرن الکتریک در بلاگفا

 

 www.omron-electric.ir