بارکد محصولات اصل تحت لیسانس

تشخیص محصولات تقلبی از یک محصول که بصورت تحت لیسانس در کشور ثالث تولید می گردد ( محصول اصل )  بوسیله بارکد :


بهترین روش برای اطمینان از اصل بودن یک محصول ، خرید از نمایندگی معتبر آن در کشور می باشد. محصولات اصل همراه با گارانتی اصلی ، برچسب هلوگرام و فاکتور رسمی ارائه می گردند.

 

 علاوه بر این ، یکی از مهمترین مواردی که می توان به اصل بودن یک محصول اعتماد کرد ، مشاهده بارکد روی جعبه محصول است. چنانچه محصولی بصورت تحت لیسانس در کشور ثالث (مثلا چین) تولید شود ، بارکد آن ، اشاره به کشور تولید کننده مبدا دارد نه چین . در صورتی که بارکد محصولات چینی ، اشاره به کشور چین دارد .

 

بسیاری از شرکتهای بین المللی بزرگ (مانند امرن ژاپن ، فونیکس کنتاکت آلمان و ...) علاوه بر تولید محصولات در سایت کشور اصلی ، به منظور کاهش هزینه های تولید اعم از حقوق و دستمزد ، مواد اولیه و ... دست به تولید محصولات خود در کشورهای دیگر می زنند. اینگونه تولید محصول ، تحت لیسانس نام دارد و در اصل ، کیفیتی دقیقا مشابه با محصول تولید سایت اصلی دارد. شایان ذکر است دربیشتر موارد ، چنانچه محصولی در کشور ثالث بصورت تحت لیسانس تولید گردد ، از خط تولید در کشور مبدا خارج شده وتولید آن فقط در همان کشور ثالث انجام می شود.

 

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت ، تفاوت محصولات تحت لیسانس با محصولاتی است که بصورت تقلبی در کشورهای ثالث (بخصوص چین) تولید می گردد. همانطور که اشاره شد محصولات تحت لیسانس کاملا اصل و با کیفیت شرکت مبداء می باشند در صورتیکه محصولات تقلبی ، بی کیفیت و عمدتا معیوب می باشند.

 


 

مثال:

 

-- خط تولید تایمر H3CR Omron شرکت امرن ژاپن ، از چندسال قبل به کشور چین منتقل شده و با همان کیفیت قبلی در کشور چین و در کارخانه امرن چین بصورت تحت لیسانس تولید می گردد. علاوه بر بسته بندی و گارانتی رسمی و هلوگرام معتبر ، بارکد روی جعبه این تایمرها اشاره به کشور مبدا ژاپن دارد ( دو رقم اول =45) نه چین.

 

-- منبع تغذیه Trio-PS/1AC/12DC Phoenix Contact شرکت فونیکس کنتاکت آلمان ، با همان کیفیت قبلی در کشور چین و در کارخانه فونیکس چین بصورت تحت لیسانس تولید می گردد. بارکد روی جعبه این محصول اشاره به کشور مبدا آلمان دارد (سه رقم اول=404) و نه کشور چین.

 

در جدول زیر ، می توانید کشورهای سازنده یک محصول را از دو یا سه رقم اول بارکد تعیین نمایید:

 مشاهده جدول ارقام تعیین کننده کشور سازنده محصول : بارکد و محصولات تحت لیسانس 

 

فروشگاه امرن الکتریک نماینده رسمی  امرن  OMRON (ژاپن) ، فونیکس کنتاکت Phoenix contact (آلمان) ، ریتال Rittal (آلمان) ، فوجی الکتریک Fuji Electric (ژاپن) ، بونگشین Bongshin (کره) ، اسیت Esit (ترکیه) ، میکروسونیک Microsonic (آلمان) ، دوپکه Doepke (آلمان) و پپر اند فوکس Pepperl + Fuchs (آلمان) در ایران

 

وبلاگ تبلیغاتی امرن الکتریک

 وبلاگ امرن الکتریک در بلاگفا

 www.omron-electric.ir